Reflü savaşınızda İşbir Yatak’tan medikal destek

İşbir Yatak, çağın hastalığı reflü problemine medikal destek sunuyor. Reflü yastıklarımız ReflüMed ve ReflüMax ile tedavinizde iyileşme şansınızı arttırın, özlediğiniz iyi bir uykuya kavuşun.

Biz ona reflü, ya da mide reflüsü diyoruz. Doktorlar ise Gastro Özofageal Reflü hastalığı. Peki reflü tam olarak nedir? Yemek borusunun alt ucundaki kapak sisteminin gerek stres, gerekse mideyle ilintili diğer bozukluklarla işlevini yitirmesi ve mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçmasıdır.

Reflünün belirtileri nelerdir?

Reflünün tipik belirtileri; göğüs kemiği arkasında yanma, ağıza acı ekşi sıvı gelmesi, şişkinlik, ağıza gıda artıkları gelmesi, yutma güçlüğü ve yediğinizin yutakta takılma duygusudur. Bunların dışında; ses kısıklığı, gıcık öksürüğü, ağız kokusu, çarpıntı, kalbe bası hissi, nefes darlığı, nefes yetmezliği duygusu, diş çürüğü, diş etlerinde tahriş, hatta sinüzit reflünün habercisi olabilir.

Ne yapılması gerekir?

İleri derecesinde cerrahi ya da endoskopik tedavi gerektiren reflü, hem biyokimyasal, hem de fiziksel bir soruna dönüşür. Çözümü yalnızca kimyasal, yani ilaç tedavisi, değil, fiziksel olarak da düşünmek gerekir.

İşbir Yatak’tan reflü problemine destek

İşbir Yatak tarafından geliştirilen ReflüMed Viskoelastik Reflü Yastığı ve ReflüMax Reflü Yastığı, reflü rahatsızlığına mekanik çözüm önerisi sunar. İki yastık da, sağladıkları pozisyonel avantaj ile uyku sırasında mide asidinin yemek borusuna temasını önler, reflü tedavinizde iyileşme oranını artırır, sizi daha rahat bir uykuya çağırır.

ReflüMed ve ReflüMax ne işe yarar?

Yastıklar belin üst kısmını mideden yüksekte tutarak, rahatsızlığa neden olan mide asidinin yemek borusuna kaçmasını ve uyku sırasında mide asidinin yemek borusuna temasını önler. Tam tedaviyi imkansız hale gelmeden önce hızlandırır, kronik hale gidişi ise tedaviye doğru çevirir.

Reflü yastıklarının özellikleri

  • Gece boyunca gelen öksürük ataklarının ve astım benzeri nefes darlıklarının tedavisine yardımcı olabilir.
  • Aşırı horlamayı önler, sık ve uzun süreli üst solunum yolu enfeksiyonlarının azalmasına destek sağlar.
  • Yıkanabilir kılıfa sahip her iki yastık da mikroorganizmaların barınmasına fırsat tanımaz.
  • Uyku sırasında mide asidinin yemek borusuna temasını önler. Tedavi sürecini hızlandırır.
  • ReflüMed Viskoelastik Reflü Yastığı’nın üst düzeyi viskoelastik malzemeden üretilmiştir. Yastığın yatılan yüzü basınç azaltıcı viskoelastik malzemeden oluştuğu için hava dolaşımı sağlar ve dolayısı ile terletmez.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir