Oda Sıcaklığının Uyku Kalitesini Etkilediğini Biliyor Muydunuz?

Sıcağın birçok vücut işlevine etkisi olduğunu biliyoruz. Sıcaklar nedeniyle kaliteli bir uyku uyunamadığını da.

Yaz-kış vücut sıcaklığı stabildir. Sıcak ortamlarda uyanıkken terleyerek, ince giyinerek ve çeşitli yöntemlerle vücut sıcaklığımızı sabit tutabiliyoruz. Fakat uykuda durum biraz farklıdır. Uyku kalitesi sıcaktan ve soğuktan etkilenebiliyor. Bilimsel araştırmalara göre 14 ve 24 derece arasındaki ortam sıcaklıklarında uykumuzun pek bozulmadığı gösteriliyor.

Gece uykuya dalacağımız zaman vücudumuzun ısısının düşmesi gerekir. Sıcak bir ortamdaysak vücut sıcaklığını düşürmeye çalışsa da maalesef bunu başaramıyor ve uyku problemleri baş göstermeye başlıyor.

Klima ile oda sıcaklığını ne kadar düşürürsek düşürelim uyurken klimayı çalıştırmak ve odayı sürekli soğutmak çeşitli hastalıklara sebep olabilir.

Yatak kliması, tüm odanın havasını değiştirmek yerine sadece yatağınızın ve uykunuzun havasını değiştirir; bununla beraber tasarruf da sağlar.Tüpler içindeki su devridaimi sayesinde yatak üzerindeki elektriklenme azaltılmış olur. Çift kişilik olanında yatak taraflarınnda bağımsız ısı ayarı yapılabilir.

İşbir Yatak’ın yatak kliması ile dört mevsim istediğiniz sıcaklıkta rahat ve konforlu bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir