İşbir Yatak ‘engel’leri yıkacak tasarımları destekliyor

İşbir Yatak’ın üretim desteği verdiği proje Engelliler İçin Ev Mobilyası kategorisinde birinci seçildi. Volkan Turhan imzalı tasarım ise 2013 İstanbul Mobilya Fuarı’nda (İMOB) İşbir Yatak standında sergilenecek…

İşbir Yatak, hayata geçirdiği her tasarımda sağlık, rahatlık ve konforu ön planda tutarken engellileri de unutmuyor. Bu yönde sosyal sorumluluk olarak kabul edilebilecek ürünler üzerine çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

İşbir Yatak’ın üretim desteği verdiği Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Volkan Turhan’ın tasarımı, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nda Engelliler için Ev Mobilyası kategorisinde birinci oldu.

Prof. Dr. Alpay Er, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Başkanı Ramazan Baş ve trend danışmanı Özlem Devrim’in de aralarında bulunduğu jüri ekibi, finale kalan 16 tasarım içinden altı kategorinin birincilerini seçti. Birbirinden ilginç ve kullanışlı tasarımların yer aldığı yarışmada, jüri tarafından seçilen beş ayrı tasarım arasında İşbir Yatak’ın üretim desteği verdiği Turhan’ın engellilere özel tasarladığı yatak ünitesi tasarımı birinci seçildi.

Firma olarak Engelliler İçin Ev Mobilyası projesinde olduğu gibi engelleri ortadan kaldıracak ve sosyal anlamda hem insana hem de topluma fayda sağlayacak projelere açık olduklarını her fırsatta dile getiren İşbir Sünger San. A.Ş. Genel Müdürü Metin Gültepe, bu konuda farkındalık yaratmaya çalışan öncü bir firma olmanın sorumluluğunu taşıdıklarını ve bu nedenle de kendilerine ulaşan projelerde de çok titiz davrandıklarının altını çiziyor.

İşbir Yatak’ın sosyal sorumluluk bilinci açısından Türkiye’ye kazandırdığı ve Engelli Ev Mobilyaları kategorisinde ödül alan Volkan Turhan imzalı tasarımı ise 2013 İstanbul Mobilya Fuarı’nda (İMOB) İşbir Yatak standında sergilenecek.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir