Hamilelik Sürecinizi Uyku Ürünleriyle Destekleyin…

Yaklaşık okuma süresi: 3 dakika.

Hamilelikte Her 10 Kadının 7’si Uyku Sorunu Yaşıyor.

Hamilelik sürecinde, her 10 kadından 7’si uyku sorunuyla başa çıkmaya çalışıyor. Uzmanlar, uyku sorunlarının ilk 3 ay ve son 3 ayda daha sıklıkla görüldüğünü ortaya koyuyor.

Anne adaylarının değişen hormon yapısı, duygusal tepkiler, bebeğin gelişimi, gündüz uykuları, geceleri gelen sık sık tuvalete gitme isteği, huzursuz bacak sendromu ve mide ekşimesi uykuya dalma zorluklarının başlıca sebepleri arasında geliyor.

Hamilelik sürecinde bebeğin gelişimiyle birlikte doğru uyku pozisyonunu bulmak zorlaşabiliyor. Bu noktada, anne adaylarının kaliteli bir uyku geçirmesi için doğru uyku ürünleri ve uyku destek yastığı tercihleri hamilelik döneminin en büyük destekçisi oluyor.

İşte, hamilelikte uyku sorunlarının önüne geçmek için kaliteli uykunun püf noktaları…

Sol Tarafa Yatın!

Hamilelik sürecinde kaliteli ve sağlıklı bir uyku için yatış pozisyonlarının önemi yadsınamaz.

Gebelikte yüzüstü yatmak anne adayına rahatsızlık verir ve kan dolaşımını olumsuz etkiler.

Araştırmalar, gebelikte sol tarafa doğru yatmanın beslenme ve idrar sıvılarının atılmasını kolaylaştıran bir uyuma egzersizi olduğunu gösteriyor.

Bu nedenle sol tarafa yatmaya erkenden başlamak ve alışmak büyük kolaylık sağlayacaktır.

Bedeninizi Zorlamayacak Egzersizler Yapın

Gebelik sürecinde düzenli olarak yapılacak egzersizler doğrudan uyku kalitesini etkiler. Gün içerisinde vücudu yormayacak şekilde egzersizler yapmak gece kaliteli ve düzenli bir uyku deneyimi sunacaktır.

Sağlıklı Beslenme Rutini Oluşturun

Düzensiz beslenme gebelik sürecinde hazımsızlığa sebep olacağından uykuya dalmada zorlanma, gece uykusunda bölünme gibi sorunlara yol açabilir.

Bu nedenle, bol sebze içeren öğünler ile sağlıklı beslenme yöntemi tercih edilmelidir.

Destek Yastıklarından Yardım Alın

Hamileliğinin ilerleyen süreçlerinde anne adayları belini, sırtını, göbeğini ve hatta bütün vücudunu desteklemek için bir yardımcıya ihtiyaç duyuyor. Bu noktada, hamile uyku yastıkları ve destek yastıkları devreye giriyor. Gebelikte doğru bir pozisyon için yatarken bacaklarınızı, karnınızı ve sırtınızı desteleyecek yastıkları tercih edebilirsiniz.  

Hamileler için Doğru Yastık Seçimi Rehberi…

Gebeliğin ilerleyen süreçlerinde baş ve boyun bölgelerinde olduğundan fazla baskı oluşabilir. Bu anlamda, İşbir Yatak tarafından geliştirilen Viscogold baş ve boyun bölgesine tam uyum sağlayarak boyun boşluğunun doldurulmasına yardımcı olmaktadır. Boyun yapısına göre iki farklı yüksekliğe sahip yastık, iç dolgusunda kullanılan ViscoStar malzeme ile anne adayları için ideal uyku deneyimi sunuyor.

Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde karın bölgesinin desteklenmesi gerekmektedir. Hamilelik sürecinde karın üzerinde yuvarlanmayı engelleyecek çözümler sunan Viscoknee, anne adaylarına ideal ve rahat bir uyku deneyimi yaşatır. Uyku esnasında düzgün bir kalça uyumu sağlar, sırt ağrılarını azaltarak uyku kalitesini artırır.  Eşsiz kum saati şeklindeki yapısı ile bacakları rahatsız eden kaymalardan kurtararak uyku kalitesini artırır.

Kaliteli bir uyku deneyimi hamilelik döneminin daha rahat geçmesini sağlar. Kaliteli uyku deneyimi için Yatak Uzmanından Alınır.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.