Burçların Uyku Alışkınlıkları Nasıldır?


işbir burc (5)KOÇ BURCU

Koç burcu genellikle huzurlu bir uyku süreci geçirir ama planladığı ve henüz yapamadığı bir işi varsa eğer heyecandan uyuyamaz. Zihninin ışığını yakan, gecesini aydınlatıp uykusunu kaçıran şey; taze bir fikir, yeni bir girişim heyecanıdır kesin. Koç Burcunun rüyaları genellikle özgürlük ve bağımsızlık ihtiyaçlarını yansıtır. Koç burçlarının enerjileri bir türlü bitmek bilmez…uyku da dahil olmak üzere yavaş giden şeylerden hoşlanmazlar. Ancak kendilerini bir sonraki güne hazır hissetmek için yeterli süreyi uykuda geçirmek isterler.

Koç burcu için 7 saatlik uyku idealdir.

işbir burc (9)BOĞA BURCU

Boğa burçları genellikle huysuz uyurlar. Rüyalarında maddiyat ile ilgili şeyler görürler. Kendilerini evlerinde hep mutlu hissettikleri için uzun bir gece uykusu hayatlarında önemli bir yere sahiptir. Boğaların uyku saatleri herhangi bir nedenle gecikirse agresifleşmeye başlarlar. Eğer akıllarına takılan bir şey varsa veya karınları açsa rahat uyuyamazlar ve hep yemek düşünürler. Gün içerisinde fazla enerji harcarlarsa ekstra dinlenme ihtiyacı duyarlar.

Boğa burcu için 8-8,5 saatlik uyku idealdir.

işbir burc (8)İKİZLER BURCU

İkizler burçları, burçlar arasında uykuya en az ihtiyaç duyan burçtur. İkizler burcunun dengeli bir uyku düzeni yoktur. Beyni sürekli olarak aktif olan ikizler burcu, öncelikle gün içerisinde öğrendiği bilgileri beyninde kategorize etmeye başlar ve gerçek bilgileri dedikodu niteliğindeki bilgilerden ayırır. Kitap okumayı çok seven ikizler burcu, sürükleyici bir kitap okuyorsa merakından kitabı bitirene kadar uyumayabilir. Gün içerisinde sürekli bir aktivite içerisinde olan ikizler burcunun uyku aklına bile gelmez. Rüyalarında genellikle bir şeyden kaçmaya eğilimleri vardır.

İkizler burcu için 6-7 saatlik uyku idealdir.

 

işbir burc (12) (1)YENGEÇ BURCU

Yengeç burcunda doğan insanlar uykuya çok düşkünlerdir. Duygusallıkları ve duyarlılıklarıyla tanınan yengeçler, gün içerisinde kötü insanların yaptığı haksızlıkları göz ardı edemez ve vicdanın sesinden uyuyamaz. Ailesine ve yakınlarına aşırı düşkün olan yengeç burcu, geceleri kendi yarattığı sıcak ve samimi aile albümünün sayfalarını karıştırır. Evine düşkün olan yengeç burcu her yerde uyuyamaz ve seyahat etmekte her zaman zorlanırlar. İlle de kendi yatakları olacak! Geceleri rüyalarında genellikle daha önce hiç görmedikleri yerlerde gezerler.

Yengeç burcu için 9,5 saatlik uyku idealdir.

işbir burc (6)ASLAN BURCU

Aslan burcunda doğan kişilerin uykuyla pek araları yoktur. Hayat akışları her zaman hafif bir uyku programı üzerine kuruludur. Daha çok sosyal ve kültürel aktiviteler yapmak için zaman kazanmayı hedeflerler. Lider bir ruha sahip aslan burcu tedirgin bir uyku süreci geçirir. Renkli kişilikleri rüyalarına da yansır bu yüzden renkli ve güzel rüyalar görürler. Gün içerisinde cesaret edip söyleyemedikleri her şeyi rüyalarında söylerler.

Aslan burcu için 6 saatlik uyku idealdir.

işbir burc (10)BAŞAK BURCU

Başak burcunda doğan kişiler gündelik hayatlarında durgun ve içine kapanık görünürler. Yaptığı her işte mükemmeliyetçi olan başak burcu, mümkün olmayan hata payını da ortadan kaldırmak için her zaman daha fazla çalışır. Kaygıları hiç dinmez. Uyku tutmaz kalkar çalışır, işi bitmez uykuya dalamaz. Başak burcu bütün başarısını kaygılarına borçludur. Genellikle karanlık tonlarda rüyalar görürler ve sabah kalktıklarında çoğunu hatırlamıyor olmaları onları çok rahatsız eder. Analitik ve pratik zihninizle ertesi güne kadar uyumadan çalışabilirsiniz. Yani başak burcu sadece arada gözlerini dinlendirir, uyumaz.

Başak burcu için 6,5 saatlik uyku idealdir.

işbir burc (11)TERAZİ BURCU

Terazi için hayatın her alanında denge önemlidir. Bu dengeli yaşam uykuları içinde geçerlidir ve uyku moduna hemen geçebilme özelliği olan bir burçtur terazi. Zorlu iş ve sosyal hayatınız çok geç saatlere kadar uyanık kalmanıza neden olabilir. Terazi burçları için uykuya dalmak hiç zor değildir. Bir bakmışsınız hemen uyumuşlar ne ara uyduklarını anlamazsınız bile.

Terazi burcu için 7,5 saatlik uyku idealdir.

işbir burc (7)AKREP BURCU

Akrep burcunda doğan insanlar genellikle geceleri yaşamayı, gündüzleri uyumayı tercih eden bir burçtur. Akrep burcunun derin bir uykusu yoktur. Zaten korkuları, takıntıları ve negatif düşünceleri etrafını sarmışsa uykuya bir türlü dalamazlar. Gün içerisinde akrep burçları çok enerji harcadıkları için her zaman dinlenmeye ihtiyaçları vardır. Derin bir uyku moduna giremese de dört gözle gece uyumayı beklerler.

Akrep burçları için 10 saatlik uyku idealdir.

işbir burc (1)YAY BURCU

Sosyal ve kültürel hayatları fazlaca yoğun olan yay burçları uyku için ayırdıkları bir saat dilimi neredeyse yoktur. Genellikle bütün enerjileri bittiği zaman uyumayı tercih ederler. Uyumaları için gerekli konfor ve şartlar yerinde ise kolaylıkla uykuya dalarlar. Yay yeni bir aktivite yapacaksa heyecandan asla uyuyamaz.

Sürekli bir etkinliğe katılır ya da seyahat ederler bu yüzden ideal uyku süreleri jet-lag’a bağlıdır.

işbir burc (2)OĞLAK BURCU

Oğlak burçları her sabah uyandıklarında farklı bir hedefe ulaşmak için uyanırlar. Bir önceki gece uykularını ne kadar iyi alırlarsa o kadar enerjik ve başarılı olacaklarına inanırlar.oğlak burcunun uyku düzeni kesinlikle oturmuş olmalıdır yoksa işleri yolunda gitmez ve bu durum onları mutsuz eder.oğlaklar güçlü bir hayal gücüne sahiptirler ve renkli rüyalar görürler.

Oğlak burçları için 8 saatlik uyku idealdir.

 

işbir burc (3)KOVA BURCU

Kova burcunda doğan kişiler genellikle akşamları uyumak, sabahları da uyanmak istemezler. Bu durum geceyle gündüzün birbirine karışmasına neden olur. Ancak sabah uyanmak zorunda olduğu zamanlarda uykusunu alamadığı için kova burcu çok sinirli ve agresif olur. Kaç saat uyuması gerektiğini öğrenmek kovaların isteyeceği son şeydir.

Kova burcu için ideal bir uyku saati yoktur. 5-6-7 değişebilir😊

işbir burc (4)BALIK BURCU

Geniş bir hayal gücüne sahip olan balık burcunun uykuya dalması epeyce zordur. Hani derler ya konu konuyu açar uyuyamazsın işte balık burçları da sabaha kadar hayalden hayale koşar. Hafif bir uyku düzenine sahip olan balık burcunun rüyalarında gördükleri figür akan sulardır. Balık burçları her zaman hoş ve güzel kokular içinde uyumayı sever. Balık burçları zihinsel ve duygusal olarak çok enerji harcalar.

Balık burcu için 9 saatlik uyku idealdir.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.